دکتر هاشمی روانشناس اسلامشهر،بهترین مرکز مشاوره در اسلامشهر،مشاوره خانواده در اسلامشهر،دکتر مشاور در اسلامشهر،روانشناس خوب در اسلامشهر

دکتر سید حبیب اله هاشمی

متخصص روان شناسی سلامت (Ph.D)

روان شناس بالینی (M.A)

روان درمانگر و مشاور - مدرس دانشگاه

Dr.S.habib A. hashemi

(Health psychologist (PH.D

(Clinical psychologist (M.A

Psycho therapist

درباره من :
  • صفحه اصلی
  • دانشجویان
  • مراجعین
  • خدمات
  • گالری تصاویر
  • آموزش
  • متخصصان مرکز

مرکز مشاوره و روانشناسی زرافشان-اسلامشهر

مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده-اسلامشهر

روشهایی برای داشتن رابطه خوب با همسر

دکتر روانشناس در اسلامشهر مرکز مشاوره خوب در اسلامشهر مشاور خوب در اسلامشهر دکتر هاشمی روانشناس خوب در اسلامشهر بهترین مشاور خانواده در اسلامشهر دکتر مشاور در اسلامشهر

1- صبر کردن

موقع دعوا کردن یا بحث و مشاجره با همسرتان مهم ترین کار صبر کردن است به این دلیل که  هنگام عصبانیت خودتان نیستید .طبق یک پژوهش علمی و روانشناسی باید یک روز صبر کنید تا عصبانیتتان فرو کش کند. در برخی از افراد هم این زمان کم تر است.

مزیت این کار این است که عاقلانه و به دور از عصبانیت و منطقی با همسرتان حرف بزنید و این را بدانیم که برای همه ی انسان ها زمان مورد نیاز است.

مشاوره خانواده در اسلامشهر مرکز مشاوره ازدواج در اسلامشهر دکتر هاشمی روانشناس اسلامشهر مشاور زناشویی در اسلامشهر مشاور کودک خوب در اسلامشهر

  برای داشتن یک رابطه ی خوب با همسرتان نیازی نمی باشد که حتما از حق و حقوق خود بگذرید. در این نوع رابطه ها باید از سیاست استفاده کنید که بتوانید در کمال ارامش با همسرتان زندگی کنید.

 2- در رابطه ی خود با همسرتان بیخیال نباشید

برای مثال از گفتن عبارت مهم نیست اکیدا استفاده نکنید. همسرتان نیاز مند این میباشد که حرف های خود را بدون هیچ مخفی کاری و خجالت به شما بگوید . پس لازم است که حتما از این عبارت استفاده نکنیم تا رابطه ی خوب با همسر خودتان داشته باشید. 

برای مثال همسرتان میگوید عزیزم کجا شام بخوریم شما باید با حوصله جواب بدید.

دکتر مشاوره خانواده در اسلامشهر بهترین مرکز مشاوره ازدواج در اسلامشهر دکتر هاشمی روانشناس اسلامشهر بهترین دکتر روانشناس کودک در اسلامشهر مشاور زناشویی خوب در اسلامشهر

 3- نباید با اعصاب خراب به تخت خواب بروید 

این نوع از راهکار باعث میشود که شما با ارامش بیشتر و بهتر از خواب بیدار بشوید که رابطه ی خود را به نحو خوب و موثر ادامه بدهید. همچنین باعث میشود که همسرتان در اخر روز بنشیند و با شما درد و دل بکند و حرف های خود را به شما بزند.

 4- حواستان به نحوه حرف زدنتان باشد 

برای مثال وقتی اتفاق بدی برای همسرتان میفتد باید با ارامش و حوصله کامل با این موضوع برخورد کنید. برای مثال همسر خودتان را بغل کنید یا نوازشش کنید که همسرتان حس کند که شما به او اهمیت میدهید و احساس رضایت از شما در دل همسرتان بیشتر شود و یا میتوانید کاری نکنید و با ارامش به حرف همسرتان گوش کنید.

 5- احترام گذاشتن به محدودیت های هم دیگر

هر رابطه ای که ساخته میشود دارای محدودیت هایی می باشد .برای برقراری یک رابطه ی طولانی و موثر  باید به محدودیت های هم احترام بگذاریم و اصلا از آن ها عبور نکنیم محدودیت هایی که انجام دادن کوچک ترین ان ها موجب ناراحتی و ازرده خاطری همسرتان میشود .این کار به معنای احترام گذاشتن به طرف مقابل می باشد و رابطه پایدار خواهد بود.

 دکتر روانشناس خوب در اسلامشهر مرکز مشاوره دکتر هاشمی در اسلامشهر بهترین دکتر روانشناس کودک در اسلامشهر مرکز مشاوره خوب در اسلامشهر دکتر مشاور معتبر در اسلامشهر مشاوره خانواده در اسلامشهر

 

6- خندیدن و شادی کردن

خنده یکی از عناصر اصلی برای کوک شدن انسان می باشد.

خنده موجب بهبودی زندگیاتان مشود و ان را بهبود میبخشد.یک زوجی خوشبخت می باشد که همیشه با هم در حال خندیدن هستند و شاد هستند.این خنده میتواند شامل یک جوک ساده و یا شوخی هایی بر روی لب و یا بازی های قدیمی باشد.

 اگر همسرتان ناراحت بود حتما او را خوشحال کنید تا محبت همسرتان نسبت به شما در ذهنشان زیاد تر بشود.زوج هایی که شاد هستند بیشتر کار های حسی خودشان را جدی نمیگیرند . برای مثال خاطره های ناراحت کننده و خسته کننده ی خودشان را  برای هم تعریف نمیکنند .باید با مرور و دوره کردن مشکلاتی که با موفقیت ان ها را پشت سر گذاشته اند به هم امید بدهند.

7- عشق ورزی

از نظر پژهش های انجام شده چنین بر می آید که رابطه زناشویی عشق ورزیدن لازم است و موجب بهتر شدن رابطه با همسرتان میشود. وقتی که عشق میورزید همسرتان این راحس میکند که متفاوت است با سایر افراد و این یک حس بسیار خوبی میباشد. مشکلات برای همه وجود دارد باید در هنگام سوء تفاهم ها خودمان را کنترل کنیم. و ما باید در هر شرایطی همسر خودمان را درک کنیم،نباید از مشکلات کوچک مشکلات بزرگ رابه وجود آوریم.

مرکز مشاوره ازدواج دکتر هاشمی در اسلامشهر بهترین دکتر روانشناس در اسلامشهر دکتر هاشمی روانشناس در اسلامشهر مرکز مشاوره خانواده در اسلامشهر بهترین مشاور زناشویی در اسلامشهر

 8- از فضای مجازی زیاد استفاده نکنید

خیلی از افراد در این فکر هستن که عشق ورزیدن در پشت گوشی خوب میباشد در صورتی که این موضوع کاملا غلط و بی ربط میباشد . براساس پژهش روانشناسان رابطه ی حضوری خیلی خیلی بهتر از رابطه پشت واتس اپ یا فیس بوک میباشد.

بهتر است در رابطه با همسرتان از مدت استفده از فضای مجازی بکاهید ویا دسترسی های در فضی مجازیه خودمان به همسرمان  را بیشتر کنیم . بری مثال رمز اکانت اینستاگرام یا فیس بوک خودمان را به همسرمان بدهیم. با این کار حس خوشایندی در وجود همسرتان ایجاد میشود .

  9- گفتگو با همسرتان را با گله کردن اغاز نکنید

همه ی انسان ها دوست دارند که در موقعیت های نامطلوب از طرف همسر خود کمک دریافت کنند بنابر این باید مهر و محبت را به همسرمان بیشتر کنیم. هنگام مواجهه با مشکلات سعی کنیم که مشکل را حل کنیم نه این که مشکل را تقصیر همسرمان بندازیم و او را مقصر جلوه بدهیم .اگر مقصر کنیم همسرمان را در حقیقت او را خراب کردیم.

 در این صورت همسرتان حس بی ارزش بودن میکند همچین رابطه ها به سکوت و در اخر به طلاق می انجامد.همیشه سعی کنیم با همسرمان صحبت کنیم.

دکتر مشاوره خانواده خوب در اسلامشهر بهترین دکتر روانشناس در اسلامشهر مرکز مشاوره ازدواج در اسلامشهر دکتر روانشناس خوب در اسلامشهر دکتر هاشمی روانشناس اسلامشهر مشاور زناشویی در اسلامشهر

 

10- شک و بد گمانی اکیدا ممنوع

بد گمان بودن نسبت به همسرتان یکی از دلایل اصلی رنجش وی میباشد.برای مثال همسرتان خسته از سر کار می اید و حرف نامطلوبی میگوید در این حالت نباید به این موارد فکر کنیم که ایا من کار اشتباهی انجام دادم که همسرم از دستم ناراحت میباشد.

 باید در رابطه ی زناشویی به طرف مقالبل خود اعتماد کنید. حس اعتماد خودتان را به همسرتان انتقال دهید .این کار را میتوانید با مشورت گرفتن از یک مشاور خانواده هم انجام بدهید .سعی کنید با کار های خود حس اعتماد را به همسرتان هدیه بدهید. برای مثال بعضی از کار های مهم خودتان را به همسرتان واگذار کنید. در این صورت همسرتان به خودش  افتخار می کند و می گوید که همسرم به من اعتماد دارد.

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته 

مطالب پر بازدید:

روانشناس کودک در اسلامشهر

مرکز مشاوره خوب در اسلامشهر

مشاور زناشویی در اسلامشهر

مرکز مشاوره در اسلامشهر

 مرکز مشاوره دکتر هاشمی اسلامشهر

 بهترین دکتر روانشناس در اسلامشهر

دکتر هاشمی روانشناس اسلامشهر

مشاوره ازدواج در اسلامشهر

 

 

مراجعین

مراجعین 1


مراجعین ارجمند
عنایت داشته باشید که هرگونه تغییر در برنامه درمانی
و حضور بنده علاوه بر آنکه توسط منشی کلینیک
به حضورتان اطلاع داده می شود در این بخش سایت نیز
درج می گردد